ENGLISH ENG ENGLISH
Kezdőlap/ KÉP-viselő

KÉP-viselő

Időpont:
április 22. péntek, 14-18h
április 23. szombat, 14-18h
április 24. vasárnap, 14-18h
Helyszín: Mai Manó Ház

KÉP-viselő szitanyomó workshop. Fókuszban a város mintái!

A póló alsóneműből lett információhordozó. Elődje a spanyol-amerikai háborúban jelent meg 1898-ban, majd 1913-ban az amerikai haditengerészet alsóneműje lett. A második világháború után a veteránok egyenruhájának része lett a póló, de igazán népszerűvé akkor vált, amikor 1950-ben Marlon Brando, a Vágy villamosában viselte. Ekkor vált önálló ruhadarabbá és egyre több gyerek játszóruhájaként, a férfiak munkaruhájaként is elterjedt.  Az önkifejezés, tiltakozás, reklám, illetve ajándék célra nyomott mintás pólók az 1960-as években terjedtek el.

Érdekes, hogy mi magyarok pólónak hívjuk, ami feltehetően azért alakult így, mert a lovaspóló sporthoz fejlesztették ki a galléros pamut ingeket, Polo T-shirt néven, így nálunk a szóösszetételből a póló maradt használatban. Az angol szleng Tee-nek nevezi.

A póló a popkultúra és a divat ikonikus darabja, amit a divattörténet a farmerrel köt össze, mint kötelező párosítást, azonban a póló felhasználása ennél sokkal izgalmasabb volt eddig is. A punkok,  művészek,  politikusok és marketingesek a mai napig legkedveltebb eszközüknek tekintik.

KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő
KÉP-viselő

A KÉP-viselő workshopunkon kifejezetten Budapest képeihez kapcsolódunk. A város képei olyan ornamentikát alkotnak, amelyet minden nap látunk, amiben közlekedünk. Megszoktuk már, ezért szinte észre sem vesszük az apróbb mintákat, amelyek ismétlődve mintázattá fejlődnek és a minket körülvevő város szövetét alkotják. Kiemelve egy mintát, az apró részletekre fókuszálva irányíthatjuk a figyelmünket.  A workshopon mindenkinek lehetősége nyílik egy ilyen mintázatot szitázni a pólójára és magán viselni a város képét és habitusa szerint ANALÓG vagy DIGITÁLIS feliratot választani.

Április 22-e a Föld Napja. A Kép-Viselő workshopon a városban megjelenő természet értékeire hívjuk fel a figyelmet. Érdekes, ahogy az ember teremtette környezetben megtalálja a helyét az élővilág, legyenek azok a sirályok, galambok, a fák, vagy akár kisebb erdei vadak, akik az élelem miatt beköltöznek a városba. Tudjuk, hogy a városok egyre kisebb teret hagynak a természetnek, így április 22-én lesz mód olyan pólókat készíteni, amik felhívják a figyelmet a még megmaradt természeti környezet védelmére.

Kérünk mindenkit, hogy hozzon pólót, amire szeretne festeni és tudunk szitázni!

A Fotóutca Fesztivál ideje alatt a Mai Manó Házba és a Capa Központba a belépés és a programokon való részvétel ingyenes!